Ringo Starr's debuut-LP Sentimental Journey verscheen in Engeland op 27 maart 1970.
Het voorafgaande jaar werden de meeste LPs alleen nog maar in stereo uitgegeven, het mono-formaat verdween langzaam uit het zicht. De LP Yellow Submarine (januari 1969) was de laatste Beatles-LP die zowel in mono als in stereo uitgebracht werd.
Nu werden de Beatles-LPs tot en met 1970 ook nog steeds uitgegeven als 'reel-to-reel tape' (voorbespeelde bandrecorderband), zo ook Sentimental Journey.
In een zeer kleine oplage werd deze band ook nog in mono uitgebracht, de enige configuratie waarbij deze LP in mono te vinden is (afgezien van wat Zuid-Amerikaanse landen waar tot midden jaren '70 LPs nog steeds in mono uitgebracht werden).
Aangezien de LP Let It Be ook nog als mono-band uitgebracht werd, zou dit kunnen betekenen dat voorafgaande LPs als Live Peace In Toronto en McCartney ook nog als mono-band zijn uitgebracht, maar dit is tot op heden nog niet geverifiëerd. Zelfs deze Sentimental Journey mono-band is zo goed als onbekend bij de verzamelaars.
Redactie: Franck Leenheer & Ed Dieckmann
(Klik op de foto voor een groter formaat)
.